okulary VR

Okulary VR – jak wybrać gogle rozszerzonej rzeczywistości?

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z obecności rozszerzonej rzeczywistości. Dla wielu brzmi to wręcz abstrakcyjnie. Coraz więcej osób jednak przekonuje się, że takie rozwiązanie ma sens, ponieważ dostępne jest w coraz większej ilości urządzeń. Rozwój tej technologii sprawia, że praktycznie każdy może sobie na to obecnie pozwolić. Potrzebne będą do tego smartfon oraz okulary VR.

Rozszerzona rzeczywistość łączy w sobie dwa pojęcia: świata realnego i rzeczywistości wirtualnej. Obraz świata realnego można łączy z tym, który wytwarzany jest przez komputery. Istotne jest, aby wszystkie te elementy były generowane w czasie rzeczywistym. Użytkownik w tym zakresie nie może być w żaden sposób ograniczany. Musi mieć swobodę ruchu we wszystkich trzech wymiarach. Oczywiście, nadal temat rozszerzonej rzeczywistości pomimo dużego postępu nadal raczkuje. Obecnie nadal możliwości rozwoju tej techniki są w wielu płaszczyznach ograniczone. Na chwilę obecną ogólnodostępne urządzenia są w stanie wygenerować obraz oraz dźwięk. Efekty zapachowe oraz dotykowe są w fazie eksperymentalnej i trzeba będzie poczekać, zanim trafią do prywatnych użytkowników.

Obecnie okulary VR są dołączane nawet do zestawów konsol Sony Playstation 4. Możesz je kupić tu: https://techsat24.pl/konsole-sony-ps4

Aby możliwe było korzystanie z rozszerzonej rzeczywistości trzeba mieć okulary VR. Są to okulary o specjalnej konstrukcji, które współpracują z odpowiednimi oprogramowaniami oraz sprzętami. Dają one iluzję przeniesienia się do wirtualnego świata, gdy je nałożymy. Zaawansowane wersje gogli VR zamiast tradycyjnych szkieł mają dwa niewielkie ekrany. W wielkim skrócie, działanie opiera się na przedstawianiu świata wirtualnego osobno dla jednego i drugiego oka, tworząc trójwymiarową głębię. Zdecydowanie takie okulary VR mogą być niezwykle przydatne.

Rozszerzona rzeczywistość utożsamiana jest przede wszystkim z rozrywką. Występuje w grach i ciekawych interaktywnych programach. Nowa technologia może jednak zostać wykorzystana także do nauki, reklamy czy w celach turystycznych. Być może kiedy rozszerzona rzeczywistość będzie rewolucją na miarę Internetu.

Więcej zestawów konsol do gier Sony i Microsoft znajdziecie tu: https://4toys.pl/konsole-i-gry